GÜMÜLDÜR'DE ADANA VE MUĞLA ŞUBE EĞİTİMLERİ

Adana ve Muğla Şube seminerleri 11 ve 12 Eylül günleri yapıldı. Seminere Genel Eğitim Sekreteri İsmail Aydın, Adana Şube Başkanı Hülya Özcan, Muğla Şube Başkanı Hüseyin Yıldız katıldı.

Açılış konuşmasını İsmail Aydın yaptı. Aydın, "12 Eylül faşizminin etkileri günümüzde de sürüyor. 12 Eylül işçi sınıfına karşı bir darbeydi. Bugün de işçi sınıfı darbeler yaşıyor. Tarihsel kazanımları gasp ediliyor. Bu gelişmelere karşı barikat oluşturmak, bilinçli ve örgütlü olmayı gerektirir. Seminerlerde bunu amaçlıyoruz." dedi.

 

Daha sonra söz alan Hülya Özcan ve Hüseyin Yıldız kısa birer konuşma yaptı. Özcan, "Seminerler bize ışık oluyor. Sınıfın şekillenmesini sağlıyor. Adana Şubesi yoluna devam edecek" dedi. Yıldız "Eğitimlerin sürekliliği sendikal faaliyetin güvencesidir" dedi.

Seminerler 4 etapta yürütüldü. 1. etap Necla Demirci tarafından verildi. Belgesel gösterildi. Ekolojik ve sendikal mücadele ilişkisi değerlendirildi. II. etap, Genel Eğitim Danışmanımız Volkan Yaraşır tarafından verildi. Türkiye nereye gidiyor teması ele alındı. III. Etabı öğretim üyesi Dilek Bulut verdi. Mobing nedir? ve mücadele yolları anlatıldı. IV. Etabı yine Genel Eğitim Danışmanımız Volkan Yaraşır verdi. Sendikal yapı, sendikal organlar, işleyiş, örgüt yapısı ve modeli işlendi. Seminerler başarılı ve katılımlı gerçekleşti.

Üyelik

img

 

DERGİ İSTİYORUM

TEZ-KOOP-İŞ DERGİLERİ

 Bilgisayarınızda Adobe Reader yüklü olmalıdır. Yüklemek için tıklayınız.

EĞİTİM

img

 

Örgütlenme

img

Toplu Sözleşme

img

 

EYLEM VE ETKİNLİKLER

img

 

Basın Açıklamaları

img

YAYINLAR

img

 

BASINDA SENDİKAMIZ

img

Yasalar ve Mevzuat

img