GÜMÜLDÜR'DE İSTANBUL 4 NO'LU ŞUBE EĞİTİM SEMİNERİ YAPILDI

Gümüldür tesislerinde düzenli periyodlarla yapılan seminerin ilki İstanbul 4 Nolu Şube ile gerçekleştirildi. 4 bölüm üzerinden yürütülen seminer, Genel Eğitim Sekreteri İsmail Aydın'ın açılış konuşmasıyla başladı.

Aydın, "Türkiye son derece kritik bir dönemden geçiyor. Fiili bir siyasal krizle karşı karşıyayız. Parlamenter sistem tam anlamıyla kilitlendi. Bu koşullar sınıfın aleyhine gelişmeleri beraberinde getirir. Hazırlıklı olmak, kendimizi geliştirmek için seminerlerimiz sistemli yürütülecektir" dedi.

 

Daha sonra söz alan Şube Başkanı Cemal Kement "Eğitimler bizim en büyük silahımız. Şubemizde seminerleri azami oranda gerçekleştireceğiz." dedi.

Seminerler iki gün, 4 etapta gerçekleştirildi. 8 Eylül’de yapılan birinci etabı Genel Eğitim Danışmanı Volkan Yaraşır verdi. Türkiye nereye gidiyor? Sendikal hareketin görevleri başlıklı tema işlendi. İkinci etap yönetmen Necla Demirci tarafından gerçekleştirildi. Kendi çalışması olan “Gündöndü” belgeseli gösterildi. Ekolojik ve sendikal mücadelenin birliği üzerine bir sunum yapıldı.

9 Eylül’de yapılan semineri Genel Eğitim Danışmanı Volkan Yaraşır verdi. Sendikal yapı, Sendikal organlar, ulusal ve uluslararası ilişki ve örgütlenmeler, bir örgüt ve örgütlenme tipi, modeli olarak sendikalar, sendikal yapıların analizi konuları işlendi. 70 işçinin katıldığı seminerler son derece etkili ve aktif katılımlı gerçekleştirildi.

Üyelik

img

 

DERGİ İSTİYORUM

TEZ-KOOP-İŞ DERGİLERİ

 Bilgisayarınızda Adobe Reader yüklü olmalıdır. Yüklemek için tıklayınız.

EĞİTİM

img

 

Örgütlenme

img

Toplu Sözleşme

img

 

EYLEM VE ETKİNLİKLER

img

 

Basın Açıklamaları

img

YAYINLAR

img

 

BASINDA SENDİKAMIZ

img

Yasalar ve Mevzuat

img