İleri Demokrasi Meclis’e Yürütmedi

Toplu İş İlişkileri Yasa Tasarısı'nı meclis önünde protesto etmek üzere Sezenler sokakta toplanan kortejimiz Türk-İş önünde Sendikal Güç Birliği Platformu üyesi sendikalarla buluştu. Burada yapılan açıklamanın ardından Sakarya Caddesine yönelen kortej DİSK’e bağlı sendikalarla buluşarak TBMM’ye doğru yürüyüşe geçti.

Polis Akay yokuşunda yürüyüş kolumuzun önünü kesti. TBMM önünde basın açıklaması yapmak üzere yürümek isteyen kortejimize polis defalarca gaz sıkarak müdahalede bulundu. Birçok işçi arkadaşımız ve CHP Milletvekili Musa Çam atılan gazlardan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

Müdahalelerin ardından açıklamaya geçildi. Türk-İş’e sendikaların oluşturduğu Sendikal Güç Birliği dönem sözcüsü Kenan Öztürk “Demokratik hakkımızı kullanan sendikalar olarak yasaya olan tepkimizi göstermek istedik. Fakat AKP'nin ileri demokrasisinden bir kere daha gaz ve cop olarak nasibimizi aldık. Bu yasanın iptali için eylemlerimiz devam edecek. Yılmayacağız” şeklinde konuştu.

DİSK Genel Başkanı Erol Ekici ise, “12 Eylül hukuku ile oluşturulan bir yasayı istemiyoruz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOOB) ve Hak-İş ile yapılan ittifakı ihanet olarak sayıyoruz” dedi.

Eylem sloganlarla son buldu.

İleri Demokrasi Meclis'e Yürütmedi, 9 Ekim 2012

Üyelik

img

 

DERGİ İSTİYORUM

TEZ-KOOP-İŞ DERGİLERİ

 Bilgisayarınızda Adobe Reader yüklü olmalıdır. Yüklemek için tıklayınız.

EĞİTİM

img

 

Örgütlenme

img

Toplu Sözleşme

img

 

EYLEM VE ETKİNLİKLER

img

 

Basın Açıklamaları

img

YAYINLAR

img

 

BASINDA SENDİKAMIZ

img

Yasalar ve Mevzuat

img